آخرین اخبار

  • امام جمعه همدان در دیدار با مدیر و اعضا موسسه کلامی احیا گفت: این از وظایف طلاب است که طبیب دوار بطبه باشند.
  • معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان خبر داد:
    معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود شاهد حضور پرشور گردشگران در ایام عید فطر در همدان باشیم، گفت: هرساله همدان در این ایام به دلیل نزدیک بودن به پایتخت شلوغ می‌شود و تلاش می‌کنیم با همکاری همه دستگاه‌ها شرایط را برای حضور گردشگران مهیا کنیم.

مطالب فرهنگی

امام جمعه همدان در دیدار با مدیر و اعضا موسسه کلامی احیا گفت: این از وظایف طلاب است که طبیب دوار بطبه باشند.
معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان خبر داد:
معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود شاهد حضور پرشور گردشگران در ایام عید فطر در همدان باشیم، گفت: هرساله همدان در این ایام به دلیل نزدیک بودن به پایتخت شلوغ می‌شود و تلاش می‌کنیم با همکاری همه دستگاه‌ها شرایط را برای حضور گردشگران مهیا کنیم.
استاد حوزه و دانشگاه:
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه همه دست‌اندرکاران و مسئولین مربوطه باید به صورت مستمر و بلندمدت به بسترسازی در خصوص حجاب توجه کنند، گفت: هدف، ترویج پوشش مشروع و انسانی است تا شاهد جامعه‌ای منظم در جامعه اسلامی باشیم.
پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳؛
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی ضمن تبریک عید نوروز به ملت ایران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری کردند.
با وجود تمام معنی و مفهومی که در آئین اصیل ایرانی دیده می‌شود اما نسل جدید درگیر مفاهیمی پوچ شده است که هیچ تطابقی با رسوم کهن ندارد و چندین سال است که نحوه برگزاری چهارشنبه سوری، سرمایه انسانی را به خطر انداخته و کام بسیاری از مردم را در آستانه سال نو، تلخ می‌کند.
مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان و ایام نوروز ۱۴۰۳, گفت: به زودی فهرستی از برنامه‌های مدنظر اجرایی برای نوروز و ماه مبارک رمضان را که با هماهنگی ستاد سفر استان در حال تدوین است، اعلام و اطلاع‌رسانی عمومی خواهیم کرد.
دورهمی طنز حوزه هنری همدان «کیش میج» نام دارد و حالا به ایستگاه چهارم خود رسیده است، آنطور که مشخص است این دورهمی تا حدودی حال و هوای انتخاباتی دارد و قرار است فردا شب خانواده‌ها را در سالن غدیر دانشگاه علوم پزشکی همدان دورهم جمع کند.
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: ۱۶ بهمن آغاز اکران فیلم‌های سینمایی جشنواره فجر همدان همزمان با سینماهای پایتخت است که سینماهای همدان آماده اکران ١۶ فیلم سینمایی هستند.
بزک‌کنندگان پهلوی و وارونه نمایان حقایق تاریخ ایران چه هدفی را دنبال می‌کنند؟
آنها «سعى میکنند چهره‌ى خاندان خبیث و منحوس پهلوى را بَزک کنند، آرایش کنند امروز سعى مى‌شود [توسّط ]همان جبهه‌ى مقابل نظام اسلامى. پشتیبانها همان کسانى هستند که با اصل انقلاب مخالف بودند، با مردمى که انقلاب کردند مخالف بودند، با وفادارى این مردم به انقلاب بشدّت مخالفند. تا کنون موفّق نشدند؛ امید بسته بودند بلکه بتوانند نسل دوّم و سوّم انقلاب را روى‌گردان کنند، نتوانستند. نسل سوم انقلاب را نتوانستند از انقلاب روى گردان کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان اعلام کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته با یکی از حسینیه‌های خوب همدان، به‌زودی حسینیه هنر افتتاح خواهد شد.
داشتن حجاب ظاهر و باطن در کنار یکدیگر انسان را در مسیر رشد و تعالی قرار می‌دهد و زمانی که هر دو باهم برقرار شوند می‌توان گفت جامعه در مسیر صحیح خود است؛ حجاب باطنی درون انسان را پاک نگه می‌دارد و حجاب ظاهری انسان را از ورود به مسیر اشتباه محافظت می‌کند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان:
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان از بهره‌مندی از ظرفیت اساتید همدان در احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و گفت: باید آسیب‌شناسی و نکته‌سنجی علمی متناسب با فریضه امر به معروف و نهی از منکر شکل گیرد.
فعالیت گروه‌های مردمی در حوزه حجاب و عفاف این پیام را می‌رساند که مردم نسبت به کمرنگ شدن حیا در جامعه رضایت ندارند و گروه خواهران انقلابی یکی از گروه‌های فعال و موفق در زمینه تبیین حجاب است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: کتاب نسبت به رسانه‌های دیگر ماندگاری و قدمت بیشتری دارد، ماندگاری کتاب به عنوان رسانه‌ها یک نقطه قوتی برای کتاب است.
جشن «پوریم» یکی از سنت‌های قدیمی قوم یهود است که پس از تشکیل رژیم جعلی اسرائیل، رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است. این به اصطلاح جشن که همزمان با سیزدهمین روز سال جدید خورشیدی برگزار می‌شود، در حقیقت جشن و پایکوبی بر خون ده‌ها هزار نفر از مردم ایران است که با توطئه و دسیسه دو یهودی نفوذی در دربار خشایارشا، کشته شدند.

صفحه‌ها