گزارش تصویری

آخرین اخبار

  • شبنم ها, shabnamha,shabnamha.ir afkl ih, شبنم همدان,
    خاطراتی از فرماندهان دفاع مقدس:
    یکی از فرماندهان دفاع مقدس اظهار داشت: برادران در ایستگاه حسینیه با کمترین نیرو و تجهیزات حرکت یک لشکر تانک دشمن را مختل کردند و یکی از بزرگترین حماسه هارا آفریدند.
  • هنوز باورم نمیشود که موفق شده ام قصه های شهدا را به زبان عربی بنویسم . خدا را شاکرم که توانسته ام افراد بسیاری را در دیگر کشورها با دفاع مقدس آشنا کنم .

مطالب فرهنگی

رضا اسماعیلی از شاعران کشورمان شعری را با عنوان «داغ شعله‌ور» تقدیم حماسه آفرینان هشت سال دفاع مقدس کرد.
شبنم ها, shabnamha,shabnamha.ir afkl ih, شبنم همدان,
خاطراتی از فرماندهان دفاع مقدس:
یکی از فرماندهان دفاع مقدس اظهار داشت: برادران در ایستگاه حسینیه با کمترین نیرو و تجهیزات حرکت یک لشکر تانک دشمن را مختل کردند و یکی از بزرگترین حماسه هارا آفریدند.
دختر شینا,دفاع مقدس,تقریظ رهبری,shabnamha.ir,شبنم همدان,afkl ih,شبنم ها
گفت‌وگو با نویسنده «دختر شینا» مطرح شد
خالق اثر ارزشمند «دختر شینا» که مورد تقریظ رهبر معظم انقلاب قرار گرفت، با انتقاد از کم‌توجهی مسئولان به این اثر ادبی گفت: «کسانی که خودشان در جنگ بوده‌اند، از کتابم تقدیر کردند.»
در دوران دفاع مقدس تمام غرب و امکاناتش برای شکست ایران بسیج شد اما این ایران و انقلاب اسلامی بود که در نهایت پابرجا ماند.
هنوز باورم نمیشود که موفق شده ام قصه های شهدا را به زبان عربی بنویسم . خدا را شاکرم که توانسته ام افراد بسیاری را در دیگر کشورها با دفاع مقدس آشنا کنم .
زنان شهید,نقش و حضور بانوان در دفاع مقدس,کتاب «نقش زنان در تداوم نهضت حسینی»,shabnamha.ir,شبنم همدان,afkl ih,شبنم ها
با نگاه ویژه به زنان عاشورایی
زنان در اسلام از آغاز دین اسلام و قرآن ، حضور و نقش بانوان در نهضت عاشورا و تداوم نهضت حسینی و بسترهای نقش آفرینی زنان معاصر در ادامه نهضت حسینی و همچینین آسیب شناسی مسیر تداوم نهضت حسینی از پیرامون مطالب اصلی کتاب «نقش زنان در تداوم نهضت حسینی» است.
سینمای دفاع مقدس,فیلم دریاچه ماهی,مریم دوستی,shabnamha.ir,شبنم همدان,afkl ih,شبنم ها
گفت‌وگو با مریم دوستی، کارگردان فیلم «دریاچه ماهی»
فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» اولین فیلم مریم دوستی در مقام کارگردان است که در ژانر دفاع مقدس ساخته شده. او تحصیلکرده سینما در سوئد است و علاوه بر ساخت چند فیلم کوتاه به عنوان طراح چهره‌پردازی نیز تاکنون با پروژه‌های سینمایی همکاری کرده است.
فرهنگ ایثار,ادبیات دفاع مقدس,کتاب دختر شینا,بهناز ضرابی زاده,shabnamha.ir,شبنم همدان,afkl ih,شبنم ها
گفتگو با بهناز ضرابی‌زاده نویسنده کتاب دختر شینا;
دختر شینا داستانی زیبا و روان دارد که بر اساس واقعیت نوشته شده و اتفاقات زندگی قدم‌خیر محمدی کنعانی، ‌همسر شهید ستار ابراهیمی هژیر را روایت می‌کند.
آشنایی با تعدادی ازمواد غذایی که احساسات شما را تقویت می کنند
مد روز در سبک اروپایی اواخر دوره قاجار به ایران آمد در زمان سلطنت ناصرالدین شاه به واسطه نفوذ دخترش تاج السلطنه که تحصیل کرده بود و از آزادی زنان ایرانی پشتیبانی می کرد این مسئله تسهیل شد به طوری که می توان تاج السلطنه را اولین طراح مد لباس های ایرانی – اروپایی دانست.
/یادداشت/عشرت شایق
متاسفانه فحاشی این عادت ناپسند و ناخوشایند، این روزها در فضای مجازی رواج پیدا کرده و افراد از این روش ناپسند برای کوبیدن اشخاصی که خوششان نمی آید استفاده می کنند. متاسفانه نقش برخی جوانان و نوجوانان در این پدیده زشت، پررنگ است.
سوگند به قلم و آنچه می نویسد
نویسندگان در هر جامعه ای مهم ترین پرچمداران فرهنگ جامعه هستند و باید مورد توجه ویژه قرار گیرند. اگر نویسندگان فرهنگ ساز ارج نهاده نشوند و از نوشتن دلسرد شوند، آنگاه تفکر جامعه مسدود و صدای فرهنگ جامعه خاموش می شود
هر زبانی، فرهنگی را در دورن خود حفظ می کند. گوشه هایی از این فرهنگ، می تواند برای زندگی همه انسان ها مفید و درسی از گذشتگان برای نسل های بعدی باشد.

صفحه‌ها