آخرین اخبار

مطالب فرهنگی

نوروز تمام شد و یک بار دیگر باید به این نکته اشاره کنیم که چرا باری به هر جهت حرکت کردن به رویه و رویکردی در سریال‌سازی تبدیل شده است؟ فقط پُرشدن آنتن مهم بوده و خبری از مضمون، محتوا و داستان نبوده است. نه طنز بودند و نه دغدغه‌مند خانواده و جامعه!
یک روانشناس درباره نحوه برنامه‌ریزی صحیح برای گذران اوقات فراغت در روزهای کرونایی توضیحاتی داد.
نگاهی به یکسالِ تلویزیون داشتیم، معضلات و اشتباهاتی که تبدیل به رویه شده‌اند؛ مثلِ چشم و هم‌چشمی‌هایی که امسال به جای انتشار نظرسنجی‌های پوشالی به بی‌برنامگی در کنداکتور رسوخ کرده و مردم سردرگم‌اند که کدام کانال و برنامه‌ را تماشا کنند
حجت الاسلام و المسلمین موسویان ویژگی‌های منحصر به فرد امام حسین (ع) را تشریح و تبیین کرد.
هومن حاجی عبداللهی، بازیگر نقش رحمت پستی جالب راجع به سرنوشت خود در این سریال در اینستاگرام منتشر کرد.
صفحه توئیتر منتسب به رهبر انقلاب رشته توئیت هایی را در وصف و تمجید از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این شبکه اجتماعی منتشر کرد.
محسن تنابنده با انتشار پستی به زنده بودن شخصیت بهبود فریبا در سریال پایتخت ۶ واکنش نشان داد.
فساد اخلاقی سینما زیر سایه جاذبه های شغلی
یک جامعه شناس گفت:در عرصه سینما به دلیل علاقه جوانان؛ عده ای افراد سودجو سعی می کنند از این شرایط استفاده ببرند و از خانم ها و حتی مردان در قالب گرفتن مبالغ کلان از آنها سوء استفاده می کنند.
حنایی که پشت لاک ها رنگ باخت
رومی ها از چربی گوسفند و خون گاو نر، ترکیبی برای لاک ناخن می ساختند. هنگامی که استفاده از لاک در بین زنان دربار رایج شد، این هنر به سرعت پیشرفت کرد و به آن نقاشی و طراحی بر روی ناخن افزوده شد.
اصلاح ریشه‌های رفتاری در بحث حجاب ضروری است
دبیر کارگروه تعمیق باروهای دینی معاونت زنان:
مسئله این است که هیچ گاه به درستی به این زمینه‌های دین پرداخته نشده است و اگر بتوانیم با توجه به این زمینه‌ها روح انسان‌ها را اعتلا دهیم می‌توانیم مسئله عفاف در جامعه را نهادینه کنیم.
 پوشش اصیل ایرانی در ورطه فراموشی
پوشش سنتی و بومی اقوام مختلف کشور میراث معنوی ارزشمندی است که در دهه های اخیر در ورطه فراموشی قرار گرفته و نقش آن در تقویت فرهنگ اسلامی- ایرانی مغفول مانده است.
shabnamha.ir , shabnamha , afkl ih , شبنم ها , زن مومن;
زن مومن باید اولویت اولش رضایت الله باشد و تلاش کند که ویژگی های یک زن خوب را با توجه به فرمایشات رسول اکرم (ص) بدست آورد و از دستورات خداوند که در کتابش آمده است پیروی کند. زن مؤمن باید تابع قرآن و سنت رسول اکرم (ص) باشد.
راهکارهای ترغیب کودکان به نماز در نوروز
کودکان در عید دیدنی‌ها، چشم‌ انتظار عیدی هستند، بزرگ‌ترهای موقعیت‌شناس می‌توانند هنگام پخش اذان یا بعد از خواندن نماز، عیدی را از زیر سجاده در آورده و به کودک دهند، این کار نماز را برای کودک شیرین‌تر و مهم‌تر خواهد کرد.
حمایت والدین، پشتیبان جوانان در امر ازدواج
‫یک مدرس دانشگاه در همدان:‬‎
یک مدرس آموزش خانواده در همدان بر لزوم حمایت خانواده‌ها برای تسهیل امر ازدواج تاکید کرد.
 پیوند عمیق کلام وحی با هفت‌سین، نماد جاودانگی و شکرگزاری ایرانیان
از هفت شین تا هفت سین
جشن نوروز از آیین های باستانی و ملی ایرانیان است که یکی از مقدمات مهم و اصلی آن، گستراندن “سفره هفت سین” از هفت نعمت خداوندی به شمار می رود.

صفحه‌ها