آخرین اخبار

مطالب اجتماعی

این روزها همه‌گیر شدن ویروس کرونا، موضوعی است که تمامی رده‌های سنی اعم از کهنسالان، بزرگسالان و کودکان را تحت الشعاع قرار داده است؛ در این گزارش این مسئله که برای کاهش اضطراب ناشی از کرونا و قرنطینه در کودکان چه باید کرد؟ مورد بررسی قرار گرفته است.
امنیت زنان از امنیت کلی جامعه جدا نیست
امنیت در فضاهای عمومی از موضوعاتی است که به شدت با میزان رضایت از زندگی در میان اقشار مختلف به ویژه زنان و حس امنیت کلی جامعه مرتبط است.
سازمان غذا و دارو در ویدیویی طرز درست کردن ماسک خانگی را برای پیشگیری از ابتلا به کرونا آموزش داد.
با رعایت نکات بهداشتی از ورود ویروس کرونا به داخل خانه و ریسک ابتلا به آن جلوگیری کنید.
نمکی در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی ضمن تاکید بر عدم اخذ وجه از بیماران مبتلا به کرونا، بر استفاده از ظرفیت بیمه سلامت تاکید کرد.
برای پایان یافتن شرایط بحرانی، مردم باید هم چنان مانند ایام تعطیلات نوروزی قرنطینه خانگی و رعایت اصول بهداشتی را رعایت کنند.
یک استاد حوزه و دانشگاه:
استاد جامعه المصطفی گفت: ملاک عددی سن در ازدواج مهم نیست بلکه بلوغ عقلی مهم است و شرایط سنی بستگی به محیط زندگی و موقعیت های زمانی، اجتماعی و فرهنگی دارد.
هشدار درباره مصرف سریع گوشت قربانی؛
مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور گفت: با نگهداری گوشت تازه ذبح شده در یخچال باکتری‌های مختلفی از جمله تب کریمه کنگو غیر فعال شده و ضریب ایمنی این ماده غذایی بالا می‌برد.
دکتر زهرا محمدی روان شناس و مشاور خانواده:
والدینی که بیشتر وقت خود را قرار است به کار، در آمدزایی، کلاس‌های آموزشی و تحصیلی و... بگذرانند، فرزندانی می‌خواهند که گلیم خود را از آب بیرون بکشد و بهتر از والدین خود شود. وی معتقد است چندان که اهمیت کلان‌سالاری و اقتدار پدر کاهش می‌یابد و فرزندان با بزرگسالان برابر دانسته می‌شوند، زمینه اقتدار کودکان پدید می‌آید به طوری که امروز فرزندان بالاترین اهمیت را در خانواده دارند.
مبارزه با خشونت علیه حیوانات
این روزها بسیاری ادعا می‌کنند طرفدار حقوق حیوانات هستند و در هر جمع و محفلی خود را به عنوان یکی از طرفداران پر و پا قرص حقوق حیوانات مطرح می‌کنند، درحالی که فعالیت بیشتر آنها از ریختن آشغال مرغ برای گربه‌ها فراتر نمی‌رود. باید یاد آور شددر کشورمان خیلی‌ها چنین ادعا‌هایی را فقط برای رسیدن به شهرت یا کسب درآمد انجام می‌دهند.
شبکه اجتماعی توئیتر صفحات پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را مسدود کرد.
در صورت خروج ضروری از منزل ضمن رعایت بهداشت فردی باید بهداشت عمومی را هم رعایت کنیم.
تیمی از دانشمندان دانشگاه پیتسبرگ موفق به ساخت واکسنی شده‌اند که می‌تواند ویروس کرونا را تا یک سال خنثی کند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی، درگذشت مجاهد فداکار و جانباز سرافراز آقای میرزا محمد سُلگی، راوی کتاب ارزشمند «آب هرگز نمی‌میرد» را تسلیت گفتند.
یک روانشناس درباره چگونگی انجام تکالیف کودکان در ایام نوروز، توضیحاتی داد.

صفحه‌ها