آخرین اخبار

مطالب اجتماعی

جنبش‌های مردمی علیه بلاگرنماهای ایرانی که به علت خلاءهای قانونی به فروشگاههای مجازی ضربه می‌زنند ادامه دارد. اما چرا بلاگرنماها مضر هستند.
شگرد «اسارت و اصالت» برای مخاطب جوان در رسانه های بیگانه زیاد استفاده می شود تا بتواند جنجال های بعدی را ایجاد کند.
برای سال ها مذاکره با صهیونیست ها یک ضد ارزش بود اما چند سالی است که رسانه های بیگانه دنبال توجیه آن هستند. این شگرد کاربردی، در دراز مدت ارزش های متفاوتی را در ذهن مخاطب نهادینه می کند.
اولین نشست معاون رئیس جمهور با فعالین و صاحب نظران و سازمان‌های مردم نهاد حوزه زن و خانواده برگزار شد.
«بازی با گوشی به اندازه» با تصاویر جالب به کودکان کمک می‌کند تا با جایگزین کردن فعالیت‌های جالب و لذت‌بخش زمان استفاده از ابزارهایی مانند گوشی هوشمند، تبلت و کامپیوتر را محدود کند، به دنیای واقعی برگردد
نخستین جشنواره بازی‌های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده (AR/VR) ایران با همکاری مشترک مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای تمامی بازی‌های ویدئویی که در این زمینه‌ http://newsroom3.farsnews.ir/Story/New#توسعه داده شده‌اند، برگزار می‌شود.
اگر بتوانیم فرآیند ذهن و تجزیه و تحلیل کودک از مسائل مختلف را در سنین مختلف بدانیم، می‌توانیم در مواقع حساس خودمان را جای او بگذاریم و تصمیماتش را با عقل و منطق خودش بررسی کنیم.
هویت نوجوان امروز را چه چیزی می‌سازد؟ یکی از فضاهایی که هویت نوجوان امروزی در آن شکل می‌گیرد فضای مجازی است.
سنای استرالیا لایحه جدیدی را برای کنترل اینترنت تصویب کرده که بر اساس آن پلیس این کشور با ساده ترین بهانه ها قادر به کنترل حساب های شبکه های اجتماعی و دستکاری محتوای آنهاست.
رگولاتوری روسیه از مسدود کردن شش برنامه وی پی ان در این کشور برای جلوگیری از دسترسی کاربران به محتوای غیرقانونی خبر داد.
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا راه‌های مراقبت از کودکان در فضای مجازی را تشریح کرد.
مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) در ادامه انجام اقدامات پژوهشی درباره موضوعات مختلف اکوسیستم بازی‌های دیجیتال، بازی نگاشت هم‌سنجی الگوی بازی در پلتفرم‌های مختلف را منتشرکرده است.
رئیس جمهور چین برای جلوگیری از اعتیاد افراد، آن‌ها را ملزم کرده تا در روز‌های تعطیل فقط ۱ ساعت از گوشی استفاده کنند.
«ترس از لولو»، «ترس از حشرات و حیوانات»، «دزد»، «بابا»، «دستشویی و حمام» و ... مواردی هستند که هیچگاه نباید بچه ها را با آنها بترسانید.
اینستاگرام اعلام کرد با هدف ارائه خدمات امنیتی به جوانان و نوجوانان ثبت تاریخ تولد کاربران را اجباری می کند تا سن دقیق آنها مشخص شود.

صفحه‌ها