آخرین اخبار

مطالب اجتماعی

کودک کم‌رو مهارت‌هاي ارتباط اجتماعي را بخوبي فرا نگرفته و توانايي ابراز وجود ندارد. اما اين چيزي نيست که نتوانيد اصلاحش کنيد. شما مي‌توانيد با يکسري بازي‌ها، هم او را سرگرم کنيد، هم تجربه نقش‌هاي اجتماعي مختلف را به او بدهيد و هم مهارت‌هاي اجتماعي و ابراز وجود را در او پرورش دهيد
نیاز به خواب کوتاه نیمروز برای حفظ شادابی در ادامه روز موردی است که کارشناسان در مورد آن اتفاق نظر دارند، اما مدت زمان این خواب از موارد مورد اختلاف است و بعضی کارشناسان تردید دارند که ۲۶ دقیقه مدت زمان ایده آلی برای خواب نیمروزی باشد.
خیانت یا دل پاک
یاداشت
امروزه رسانه­ ها به عنوان یک ابزار قدرتمند در زندگی بشر نقشی انکار ناپذیر دارند و در این میان سریالهای ماهواره ای با جذابیت های منفی و غربی به یکی از سرگرمی های اصلی مردم تبدیل شده است که با همین جذابیت های ظاهری توانسته فرهنگ اصیل کشور ها را تحت تاثیر قرار دهد.
پیامک‌هایی که با زندگی بازی می‌کنند
این روزها پیامک‌هایی که شما را تشویق به شرکت در یک بازی پیامکی می‌کند، بسیار رواج پیدا کرده است. این بازی عموماً سود خوبی را به جیب اپراتورها و شرکت‌های مرتبط با آن‌ها می‌ریزد، اما در مواردی چون موضوعات روانشناسی و سلامتی تنها چیزی که برای مخاطب و کاربر باقی می‌ماند، آسیب روحی، جسمی و مالی است.
بررسی و ریشه یابی اختلالات روانی
تقریباً همه افراد به صورت خفیف احساس افسردگی را در خود تجربه کرده اند. احساس بی حوصلگی ، غمگینی ، نا امیدی ، دلسردی و ناخشنودی ، همگی تجربیات رایج افسردگی هستند.
در سال‌های اخیر متأسفانه گرایش زنان و دختران به مصرف مواد مخدر و روان‌گردان تهدیدی جدی در کمین بنیان خانوادهاست.
حجت‌الاسلام نادعلی از موانع اصلی سر راه جوانان امروز برای چشیدن طعم شیرین زندگی مشترک گفت.
حجاب و عفاف نگاه فرهنگ غربی به زن سبک زندگی اسلامی
یک مطلب اساسی در مورد نگاه اسلام به جنس زن است؛این نگاه ، درست نقطه مقابل نگاهی است که فرهنگ غربی به جنس زن دارد نگاه فرهنگ غربی به زن یک نگاه اهانت آمیز است
نباید به آسیب‌ها برچسب زنانه زد
یک جامعه‌شناس بیان کرد:
یک جامعه‌شناس گفت: نبود فضای مناسب برای زندگی در جامعه، بی‌کاری، کم‌رنگ شدن ارزش‌ها و هنجارها و فقر از عوامل بروز و بالا رفتن آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.
 وقتی تابوی زن ایرانی می‌شکند/هنجار شکنی زنان بازیگر ایرانی با مدلینگ محصولات آرایشی
رسوایی در سبد کالای فرهنگی دولت:
در مراسم رونمایی از محصولات آرایشی شرکت فشینلی بسیاری از بازیگران زن با حجابی نا متعارف حضور داشتند که این تبلیغات باعث هنجارشکنی در سطح جامعه می شود.
رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه ۶ تهران در خصوص شایعه وجود درختان طلسم و جادو در پارک لاله پایتخت توضیحاتی داد.
شاخص­های اسلام آمریکایی در بیانات امام و رهبری
اسلام آمریکایی مفهومی است که حضرت امام خمینی(ره) درباره جریاناتی که ظاهری اسلامی دارند، اما درواقع اهداف ضداسلامی را دنبال می­کنند، مطرح کردند. این مفهوم در سخنان ایشان و مقام معظم رهبری به‌خوبی شاخص­سازی شده و مراجعه به این بیانات، شاخص­های روشنی از آن ارائه می­دهد.
 تصادف و طلاق مهمترين عوامل خودسرپرستي زنان در 12 درصد از خانواده‌هاي ايراني است
رئيس ستاد توانمندسازي زنان سرپرست خانوار شهرداري تهران:
دانشمندان انگلیسی خارش پوست را به عنوان جدیدترین نشانه ابتلا به کووید ۱۹ معرفی کردند.

صفحه‌ها