پیغام خطا

  • Notice: Use of undefined constant CMF_Ln_English - assumed 'CMF_Ln_English' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).
  • Notice: Use of undefined constant CMF_Error - assumed 'CMF_Error' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).

هواشناسی همدان
31. شهريور 1399 - 10:57   |   کد مطلب: 7792
کتاب ناهید و عروسک ویژه گروه سنی کودکان و نوجوانان در زمینه زندگی ناهید فاتحی کرجو شهید شاخص سال های گذشته بسیج جامعه زنان کشور به چاپ رسید.
کتاب ناهید و عروسک، به چاپ رسید

به گزارش شبنم ها  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهدای زن آسمان صاف و روشن سنندج در تیرماه 1344 در چشمان دخترک تازه متولد شده ای تکثیر شد؛ دختری به نام ناهید که بعدها مثل خورشید، سرزمین پرماجرا و مظلوم کردستان را نورباران کرد. ناهید قبل از انقلاب در حالی که فقط 13 سال داشت به همراه مادر و دوستانش در راهپیمایی علیه رژیم پهلوی شرکت می کرد و حتی یک بار توسط نیروهای شاه دستگیر شد. در 15 سالگی برایش خواستگاری آمد که از وابسته به حزب ضدانقلاب کوملۀ کردستان بود. خانواده ناهید بدون اطلاع از این وابستگی، با ازدواج آن ها موافقت کردند. ناهید در مدت کوتاهی متوجه این مسئله شد. او از این موضوع ناراحت بود. مادرش متوجه ناراحتی او شد و بااصرار، ماجرا را فهمید. ضدانقلاب در آن روزها، جنایات های زیادی نسبت به مردم کردستان انجام می داد. مادرناهید که خود از زنان شجاع و انقلابی کرد بود این موضوع را به نیروهای انقلابی انعکاس داد و موجب دستگیری آن مرد شد. افراد حزب کومله در انتقام از این مسئله، ناهید را در میدان اصلی سنندج ربودند و خانوادۀ او را تهدید کردند که اگر با نیروهای انقلاب اسلامی همراهی کند، همین کار را با خواهران و برادر ناهید نیز خواهند کرد. ضدانقلاب پس از 11 ماه شکنجه و آزار و اذیت ناهید و گرداندن او در روستاهای مختلف کردستان، سرانجام او را در یک شب تاریک و سرد در "پیرغریب"، قبرستان روستای هشمیز زنده به گور کرد و برگ سیاه دیگری به پروندۀ خود و البته برگ زرینی به تاریخ حضورشجاعانۀ زنان کردستان در انقلاب اسلامی اضافه کرد.

شهید ناهید فاتحی کرجو اکنون دختری از آسمان کردستان است و گرمی بخش دل های مردم انقلابی ایران، که سال ها پس از او، داستان زندگی اش را در لابه لای تاریخ پرماجرای انقلاب اسلامی می خوانند.

به گزارش سایت زنان شهید چاپ کتاب عروسک و ناهید به سفارش دبیرخانه کنگره ملی 7000 شهید زن کشور به همت بسیج جامعه زنان کشور و با همکاری  مؤسسه فرهنگی هنری جنات فکه با تیراژ 3000 نسخه در پائیز 94 به چاپ رسید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار