هواشناسی همدان
11. تير 1399 - 12:48   |   کد مطلب: 19439
زنان ایرانی با توجه به به فرهنگ غنی، اعتقادات معنوی و پایبندی به ارزش‌ها دارای سلامت روان هستند و از میزان افسردگی پایین برخورداند.
افسردگی,افسردگی زنان ایرانی,مراکز لهو‌‌و‌لعب,فضای مجازی,shabnamha.ir,شبنم همدان,afkl ih,شبنم ها;

به گزارش شبنم همدان به نقل از زنان خبر : مینو اصلانی مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان خبر گفت: میزان افسردگی زنان ایرانی با توجه به اعتقاداتی که دارند پایین است.

وی افزود: یکی از مراکز تحقیات انگلیس به دلیل اینکه میزان افسردگی را با شغل می‌سنجند، طبق بررسی که انجام دادند به این نتیجه رسیدند که باتوجه به اینکه درصد کمی از بانوان ایرانی شاغل هستند میزان افسردگی در بین آنان کم است.

اصلانی با اشاره به اعتقادات معنوی بانوان ایرانی بیان کرد: در این پژوهش عنوان شده بود که خانم‌های ایرانی با شرکت در مراسم‌های مذهبی و قرآن در مساجد، حسینیه‌ها، اماکن زیارتی، روضه‌های منازل و… دچار سلامت روان می‌شوند و از نظر روحی آرامش بیشتری نسبت به زنان کشورهای دیگر دارند.

وی ادامه داد: سنجش میزان افسردگی در موسسات کشورهای خارجی که بی بندو‌بار هستند چنین ارزیابی می‌شود که میزان افسردگی در کشوری که دارای مراکز فساد، رقص، مشروب خواری و… است و افرادی که در این مراکز حضور می‌یابند کمتر است.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور تصریح کرد: معیار سنجش افسردگی آنان کاملا با ایران مغایرت دارد، کشور ما اعتقادی به مراکز لهو‌‌و‌لعب ندارد و آنان به این دلیل ما را افسرده فرض می‌کنند؛ در ایران و عراق به این دلیل که مراکز فساد وجود ندارد عده ای با کوته فکری این دو کشور را افسرده می‌دانند در صورتی که چنین نیست.

وی در مورد هشدارآسیب‌های جدی فضای مجازی به مسئولین اظهار داشت: آسیب‌های فضای مجازی یکی از موضوعات نگران کننده‌ای است که مسئولین فضای مجازی کشور باید نسبت به آن هوشیار باشند و بدانند که وقتی اینترنت پاک در کشورمان جدی گرفته نمی‌شود شاهد خطرات جبران ناپذیر برای جوانان بخصوص دختران خواهیم بود.

اصلانی خاطرنشان کرد: متاسفانه فضای مجازی بدون پالایش بستری آلوده برای دختران معصوم ایران  بدون داشتن محیطی امن و سالم فراهم کرده است و باید نسبت به آن اقدام تاثیرگزار انجام شود.

وی برخی از شبکه‌های مجازی را کاملا رهاشده دانست و گفت: برخی از شبکه‌های مجازی بدون رعایت مسائل معنوی و اخلاقی کاملا رها شده مشغول به فعالیت هستند که جوانان و نوجوانان را تحت تاثیر قرار داده‌اند.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور یادآور شد: مسئولین باید فضای مجازی را پالایش شده در اختیار مردم و جوانان قرار دهند؛ تمام کشورهای پیشرفته سطح دسترسی کودکان، نوجوانان و جوانانشان به اینترنت متفاوت و پالایش شده است.

وی افزود: با توجه به کم توجهی برخی از مسئولین در کنترل فضای مجازی، خانواده‌ها باید وارد عمل شوند و فرزندانشان را در فضای مجازی تنها رها نکنند و در کنارآنها و همراه با آموزش و آگاه سازی، آنان را از آسیب‌های این فضای پرخطر آشنا کنند.

اصلانی با اشاره به اینترنت پاک گفت: همه دنیا اینترنت پاک را به مردمشان ارائه می‌کنند ولی ایران با توجه به فرهنگ غنی و اعتقادات بسیار قوی که دارد، این محیط را رها کرده و متاسفانه شاهد مشکلات جوانان و خانواده‌ها در این حوزه هستیم.

وی وجود قوانین فضای مجازی را ضروری بیان کرد و اذعان داشت: در فضای مجازی وجود قوانین اثرگزار بسیار مهم است و باید ضعف پالایش در فضای مجازی را رفع کنیم.

انتهای متن/ص

دیدگاه شما

آخرین اخبار