هواشناسی همدان
25. مرداد 1398 - 18:34   |   کد مطلب: 23446
وزیر صنعت,معدن و تجارت با تأکید بر اینکه منبت گلریز تویسرکان یک هنر بی نظیر است,گفت: برندسازی جایگاه صنایع چوب ایران را در جهان ارتقاء می بخشد.

به گزارش شبنم ها،

به نقل از عصرهمدان؛ بعدازظهر امروز رضا رحمانی وزیر صنعت, معدن و تجارت که به دعوت مفتح نماینده مردم تویسرکان به این شهرستان سفر کرده است از سه واحد تولیدی در این شهرستان بازدید کرد.وی همچنین قرار است در جشنواره مبل و منبت روستایی اشرمل حضور یابد.

رضا رحمانی در جمع خبرنگاران و در حاشیه بازدید از کارخانه فیلتر سرکان گفت: در حوزه صنایع چوب ظرفیت قابل توجهی داریم چنان که در سال گذشته از یک طرف واردات ما در این حوزه به یک سوم نسبت به سال قبلتر کاهش یافته بود و از سویی دیگر با سه برابر شدن صادارت صنایع چوب روبرو بودیم.

وی با بیان اینکه ارزش تجارت جهانی در در صنایع چوب 130 میلیارد دلار است,اظهار کرد: با وجود آنکه صادرات کشور در این حوزه افزایش یافته اما متاسفانه در جایگاه اصلی خود در تجارت جهانی نیستیم و باید فعالیت های بیشتری انجام شود.

وزیر صنعت,معدن و تجارت افزود: امروز می توان تدوین برنامه هایی برای همکاری تشکل ها و مسئولان, کارگروه های ویژه ای در راستای حل موانع و مشکلات تشکیل داد و با برند سازی حایکاه صنایع چوب ایران را در دنیا ارتقا بدهیم.

رحمانی در ادامه به مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی صنایع چوب از جمله مشکل تهیه مواد اولیه از چوب گرفته تا رنگ و پارچه هم اشاره کرد و گفت: متأسفانه شرکت های تولیدی و صادراتی در این حوزه ها تا حدودی ضعیف عمل می کنند از این رو مطلب تا با هم افزایی و هماهنگی بیشتر واحدهای تولیدی و همچنین تشکیل شرکت های تخصصی و تقویت این شرکت ها را را برای افزایش کیفی و کمی تولیدات هموار کنیم.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه مبل و منبت شهرستان تویسرکان پیشرفت های خوبی در تشکیل شرکت های تخصصی داشته است,تصریح کرد: این چنین ظرفیت هایی همچون تولید منبت گلریز ور تویسرکان جز توانمندی های ملی است چرا که از توان و هنر دست انسان صنایعی بی نظیر تولید می شود.

وزیر صمت با بیان اینکه صنایع چوب ارزش افزایی بالایی دارند تمام توان دولت بر آن است تا از این تولیدکنندگان حمایت کند, عنوان کرد: تنها با همسویی و با هماهنگی می توان در بازارهای جهانی حرفی برای گفتن داشت و رقابت کرد.

رحمانی همچنین گفت:در یک سال گذشته هیچ واحد تولیدی به خاطر تحریم ها تعطییل نشده و این مهم محقق نمی شد جز با همکاری مردم,بخش خصوصی و دولت.
زنگنه
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار