19. خرداد 1399 - 8:26   |   کد مطلب: 24378
مادر چینی برای گرفتن تلفن همراه از پسرش از شگردی جالب استفاده کرد که به سوژه رسانه ها تبدیل شد.

یکی از مشکلاتی که شاید برخی از والدین با آن دسته و پنجه نرم می‌کنند اصرار کودکان به استفاده از تلفن‌های همراه آن هاست. بدون شک تلفن های همراه برای کودکان آسیب‌هایی از جمله آسیب بینایی و مغزی بدنبال دارد.

هر یک از خانواده‌ها باید با شگرد‌های خاص این وسیله مضر را از کودکان دور کنند، مانند ابتکار یک مادر چینی که شگرد او برای دور نگه داشتن پسرش از تلفن همراه به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد. این زن اهل شهر «بنژو» واقع در استان شاندونگ چین تصمیم گرفت تا با ترساندن پسرش تلفن همراه را از او دور کند.

 
این زن که هویتش اعلام نشده هنگامی که پسر خردسالش در خواب بود با سایه دور چشم اقدام به سیاه کردن اطراف چشم‌های او کرد. این پسر پس از بیدارشدن از خواب هنگامی که چشمانش را در آینه دید دچار ترس شد. پدر کودک در حالی که او را بغل کرده بود به او گفت که «چشم‌های پاندایی» به علت زیاد خیره ماندن اش به تلفن همراه ایجاد شده است. او از پسرش خواست تا به بازی کردن با تلفن همراه پایان دهد. در ویدئویی که منتشر شده صدای این پسر شنیده می‌شود در حالی که گریه می‌کند به پدرش می‌گوید: «من بازی نمی‌کنم. من واقعا دیگر با تلفن همراه بازی نمی‌کنم.»

مادر این کودک این ویدئو را در یکی از شبکه‌های اجتماعی چین منتشر کرد. او به خبرنگاران محلی گفت که این روش او واقعا موثر بوده و موجب شده تا پسرش دیگر با تلفن همراه بازی نکند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار