هواشناسی همدان
14. مرداد 1399 - 12:16   |   کد مطلب: 8704
برخی دارو های گیاهی وجود دارند که خانم باردار با خوردن آنها ممکن اثر درمانی آن را مشاهده کند ولی دچار عارضه نیز خواهد شد.
به گزارش شبنم ها، دکتر آزاده دیباج متخصص زنان و زایمان در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران، گفت:یکی از زمان هایی که به هیچ عنوان نباید از دارو های گیاهی به طور خود سرانه استفاده کند دوران بارداری می باشد به علت اینکه این دارو ها میزان و کیفیت موثر آن مشخص شده نمی باشد.

وی ادامه داد: همه داروهای گیاهی کاملاً بی خطر نیستند و برای استفاده بیشتر و بهره از گیاهان باید ابتدا برخی از اطلاعات اساسی را درباره آن ها کسب کنیم.  برخی گیاهان موجب سقط جنین و از دست دادن جنین می شوند که خانم های باردار باید مراقب باشند .

این متخصص بیان کرد:بعضی دارو های گیاهی همچون عرق زیره سبب کاهش نفخ ، عرق نعنا سبب تسکین سوء هاضمه در بارداری، زنجبیل سبب کاهش تهوع و استفراغ حاملگی ، تاثیر بسزایی دارند البته ناگفته نماند که باید پزشک متخصص به میزان نیاز خانم بارداراین دارو های گیاهی را تجویز کند.

وی افزود:داروهای شیمیایی به علت اینکه میزان، نوع وماهیت دارو بر روی مادر و جنین معین شده است مناسب تر از دارو های گیاهی می باشد البته گاهی دارو های گیاهی در کنار دارو های شیمیایی هم توسط پزشک معالج توصیه می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد:به غیر از موارد انگشت شماری که اثر درمانی برای  خانم های باردار دارد و عوارضی هم برای جنین ندارد بقیه ی دارو های گیاهی ممکن است خطرناک بوده و پیامد های ناگوار ازجمله سقط جنین داشته باشد.

انتهای پیام/ج

دیدگاه شما

آخرین اخبار