22. فروردين 1403 - 9:38   |   کد مطلب: 25544
نماینده ولی فقیه در همدان گفت: در شرایط فعلی تامین زندگی واقعا مشکل است و خیلی از مردم از تورم عقب می‌مانند و امیدواریم سیاست‌های اقتصادی دولت طوری باشد که زحمات نتیجه بخش باشد.

به گزارش شبنم‌ها نماز باشکوه عید سعید فطر همزمان با سراسر کشور صبح روز سه شنبه در حسینیه امام(ره) همدان و با حضور گسترده مردم دارالمومنین و دارالمجاهدین به امامت حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان اقامه شد.

امام جمعه همدان پس از اقامه نماز، در خطبه‌های این آئین معنوی با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام اظهار داشت: پیامبر اکرم فرمودند "مردم برای شما نشانه‌هایی است به سوی نشانه‌هایتان حرکت کنید". انسان مومن دو تا ترس دارد نخست زمانی که رفته و عمری که گذشته و انسان نمی داند چه اتفاقی افتاده و مدت عمری که مانده و نمی داند قضای الهی چیست.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی بیان کرد: حضرت فرمودند از خودتان برای خودتان توشه برگیرید و از دنیا برای آخرتتان استفاده کنید خداوند شما را خلق کرده تا در این عالم راحت باشید اما شما برای دنیا خلق نشدید مخلوق برای آخرت هستید و باید از دنیا توشه بگیرید.

امام جمعه همدان عنوان کرد: قبل از اینکه مرگ سراغ شما آید از فرصت‌هایتان بهره گیرید و همچنین حضرت در خطبه خود فرمودند که بعد از مرگ بازگشتی نیست و بعد از مرگ یا بهشت و یا جهنم وجود دارد.

هزینه‌های بیت‌المال برای مصلی همدان در صورت رها شدن هدر می‌رود

نماینده ولی فقیه در همدان عنوان کرد: فلسفه یک ماه روزه داری را صراط مستقیم عنوان کرده‌اند، پیامبر فرمودند اول ماه رمضان رحمت الهی بود وسط ماه غفران الهی و آخرش آزادی از جهنم است و ما نیز اعتقاد به حرف پیامبر صادق داریم و امروز با عنایت الهی همه ما آزاد شدگان از جهنم هستیم.

شعبانی موثقی اظهار داشت: مصلی همدان از دهه 60 کلنگ زنی شده در دهه 80 از سوی بیت المال هزینه بسیاری شده و کار تا حدودی پیش رفته اگر رها شود هزینه های انجام شده هدر می‌رود و نمی‌توان پروژه را رها کرد که همت و همراهی مسئولان را می طلبد تا کار نیمه کاره را به پایان برسانیم.

برای برپایی نماز در حسینیه امام مشکل داریم و از مردم عذرخواهی می‌کنم

وی تصریح کرد: واقعا در اقامه نماز در حسینیه امام مشکل داریم و از این بابت از مردم عذرخواهی می‌کنم در حسینیه امام نهایتا 10 الی 15 هزار نفر ظرفیت وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه دولت در زمینه‌های مختلف و مسایل کلان اقتصادی تلاش زیادی داشته افزود: اما اکنون به فصل اجاره‌ها نزدیک می‌شویم و باید مراعات مردم را داشت، در شرایط فعلی تامین زندگی واقعا مشکل است و خیلی از مردم از تورم عقب می‌مانند و امیدواریم سیاست‌های اقتصادی دولت طوری باشد که زحمات نتیجه بخش باشد.

امام جمعه همدان بیان کرد: امیدواریم در استان وحدتی برای خدمت به مردم حاکم باشد و مسیولان بتوانند در کنار هم مشکلات را برطرف کنند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی سال آبی خوبی داشتیم و فکر می کنم امسال مشکلی از نظر کمبود آب نداشته باشیم و تنها مسائلی که وجود دارد طعم آب است که کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی برخی از عناصر موثر در تغییر طعم آب را شناسایی کرده‌اند و با ایجاد تصفیه خانه رفع می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار