13. اسفند 1402 - 12:34   |   کد مطلب: 25470
مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان و ایام نوروز ۱۴۰۳, گفت: به زودی فهرستی از برنامه‌های مدنظر اجرایی برای نوروز و ماه مبارک رمضان را که با هماهنگی ستاد سفر استان در حال تدوین است، اعلام و اطلاع‌رسانی عمومی خواهیم کرد.

به گزارش شبنم ها، محسن معصوم‌علیزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان با اشاره به اینکه فعالیت ستاد سفر در استان همدان آغاز شده و در هفته جاری نیز در جلسه‌ای تصمیمات نهایی اتخاذ خواهد شد، بیان داشت: ستاد تسهیلات سفر استان همدان از مدتی پیش فعالیت خود را آغاز کرده و کمیته‌ها شکل گرفته و در فعالیت‌ها در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، تبلیغاتی و… برای آماده کردن استان در حال انجام است.

وی تاکید کرد: ما نمی‌توانیم وعده بدهیم که همه ایده‌آل‌ها را محقق می‌کنیم، اما تلاش خواهیم کرد امسال آئین‌های سنتی نوروزی و ماه رمضان مردم استان همدان را به گردشگران و مسافران به بهترین نحو معرفی کنیم.

این مقام مسئول افزود: ظرفیت‌هایی که در گردشگری شبانه همدان (از افطار تا سحر) وجود دارد می‌تواند برای علاقمندان به همدان جذاب باشد و همدان را در این ایام به مقصدی مناسب برای سفر تبدیل کند.

علیزاده تاکید کرد: ادعای ما این است که گردشگری یک فعالیت فرابخشی است و به دستگاه خاصی خلاصه نمی‌شود، بنا‌براین انتظار داریم همه پای کار باشند و اداره کل میراث فرهنگی استان نیز در حد بضاعت حضور قوی و تخصصی پیدا خواهد کرد تا کارها را عالمانه، تخصصی و مبتنی بر نگاه درست فرهنگی و تبلیغاتی انجام دهیم.

وی همچنین خواستار همراهی مردم شد و گفت: از مردم فهیم استان نیز در ایام نوروز انتظار داریم به ما کمک کنند تا هویت فرهنگی و تاریخی همدان را بیشتر و بهتر از گذشته با پذیرایی مطلوب و درخور از میهمانان عزیز سراسر کشور معرفی کنیم.

هگمتانه جهانی را بهتر بشناسید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان همچنین تاکید کرد: امسال تمرکز بهتر و بیشتری بر معرفی هگمتانه جهانی به مسافران نوروزی همدان خواهیم داشت.

معصوم علیزاده با تاکید بر اینکه ثبت جهانی آثار تاریخی یک دیپلماسی فرهنگی است که رونقی به صنعت توریسم و گردشگری می‌دهد، ادامه داد: برگزاری نمایشگاه‌ها و رویدادهای برگزار شده نوروز و ماه مبارک رمضان نیز باعث افزایش ضریب اشغال مراکز اقامتی، هتل‌ها و مراکز پذیرایی استان و ایجاد فضای نشاط و امید می‌شود و از طرفی بستری برای معرفی بهتر آثار تاریخی و جهانی ما هستند.

وی در پایان افزود: به زودی فهرستی از برنامه‌های مدنظر اجرایی برای نوروز و ماه مبارک رمضان را که با هماهنگی ستاد سفر استان در حال تدوین است، اعلام و اطلاع‌رسانی عمومی خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار