12. اسفند 1402 - 16:29   |   کد مطلب: 25468
نتایج اولیه انتخابات در استان همدان اعلام شد.

به گزارش شبنم ها، براساس اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور در حوزه انتخابیه ملایر، حجت الاسلام “احد آزادیخواه” با کسب ۲۲ هزار و ۸۹۷ رای به عنوان نفر اول به عنوان منتخب مردم در این حوزه انتخاب شد.

در حوزه انتخابیه ملایر انتخابات بین “احمد آریایی نژاد” و “حسین احمدی” به ترتیب با ۱۶ هزار و ۶۱۲ رأی و حسین احمدی با ۱۶ هزار و ۶۸۷ رأی به مرحله دوم کشیده شد.

 

در حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ، “فتح الله توسلی” با ۳۸ هزار و ۱۹۵ رای ماخوذه به عنوان منتخب مردم برگزیده شد.

 

همچنین براساس اطلاعات کسب شده از هیات های اجرایی، “حمیدرضا حاجی بابایی” با ۵۸ و ۳۰۹ هزار رای به عنوان نفر اول و “عباس صوفی” با ۴۷ هزار و ۹۳۴ هزار رای به ترتیب به عنوان نفر اول و دوم منتخب حوزه همدان و فامنین انتخاب شده اند.

همچنین “اکبررنجبرزاده” با ۱۶ هزار و ۷۰۹ کسب بیشترین آرای ماخوذه به عنوان منتخب مردم در حوزه انتخابیه اسدآباد برگزیده شد.

 

در حوزه انتخابیه تویسرکان “محمد مهدی مفتح” با کسب ۱۰ هزار و ۳۹۲ رای ماخوذه بار دیگر به عنوان منتخب مردم این حوزه انتخابیه انتخاب شد.

 

در حوزه انتخابیه نهاوند نیز “علیرضا نثاری” با ۱۸ هزار و ۴۴۶ رای ماخوذه به عنوان منتخب مردم انتخاب و حایز بیشترین آرا شد.

 

در حوزه انتخابیه رزن و درگزین نیز سید”ابوالحسن مصطفوی” با کسب ۱۶ هزار و ۲۸ به عنوان منتخب مردم این حوزه انتخابیه در مجلس دوازدهم شورای اسلامی انتخاب شد.

 

۲۹۹ نامزد از هفت حوزه انتخابیه در استان همدان برای کسب ۹ کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی رقابت کردند.

حوزه های انتخابیه همدان-فامنین و ملایر هرکدام ۲ نماینده و حوزه های انتخابیه نهاوند،اسدآباد، تویسرکان، بهار و کبودرآهنگ، رزن و درگزین نیز هرکدام دارای یک نماینده در مجلس شورای اسلامی هستند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار