3. اسفند 1402 - 15:14   |   کد مطلب: 25458
با افتتاح دو خوابگاه جدید بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، ۵۰۰ دانشجوی دختر همدان صاحب خوابگاه می‌شوند.

به گزارش شبنم ها، مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به افتتاح دو خوابگاه جدید این بنیاد در روزهای آینده اظهار کرد: با بهره‌برداری از دو خوابگاه دخترانه دیگر در دانشگاه همدان که به نام بانوی مجاهد مرضیه حدیدچی(دباغ) نام‌گذاری شده است، تعداد ۵۰۰ دانشجوی دختر فرصت اسکان و بهره‌گیری از امکانات این خوابگاه‌های باکیفیت را پیدا می‌کنند.

 

حمیدرضا علیان‌زادگان ادامه داد: خوابگاه‌های دخترانه بانوی مجاهد مرضیه حدیدچی دباغ(۱ و ۲) توسط بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در دانشگاه بوعلی‌سینای همدان ساخته شده و برای استفاده دانشجویان دختر سرزمین تحویل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌شود.

 

وی درباره جزئیات این خوابگاه‌ها توضیح داد: خوابگاه دخترانه شماره (۱) ظرفیت پذیرش ۲۵۰ دانشجو را دارد و با اعتبار ۸۵۰ میلیارد ریال تماما از منابع بنیاد ۱۵ خرداد در زیربنایی به مساحت ۳۵۲۰  متر احداث شده است.

 

علیان‌زادگان افزود: خوابگاه دخترانه شماره (۲) نیز با زیربنای ۳۱۸۰ مترمربع ظرفیت پذیرش ۲۵۰ دانشجو را داراست. برای ساخت این خوابگاه نیز ۷۰۰ میلیارد ریال از منابع بنیاد ۱۵ خرداد هزینه شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: خوابگاه‌های یادشده در مجموع دارای ۱۱۲ اتاق، ۱۴۲ سرویس بهداشتی و ۱۴ آشپزخانه هستند و شامل امکانات متنوعی مانند فضای ورزشی، کتابخانه، نمازخانه، اتاق سرپرستی و رختشورخانه هستند همچنین دو دستگاه آسانسور با ظرفیت ۱۲ نفر به همراه ژنراتور برق برای مواقع اضطراری در این خوابگاه‌ها نصب شده است.

 

به گفته مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، با بهره‌برداری از دو خوابگاه جدید در همدان تعداد خوابگاه‌های افتتاح شده این بنیاد در کشور به ۱۵ خوابگاه خواهد رسید.

 

وی تصریح کرد: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با توجه به تأکیدات و نظر مساعد رهبر معظم انقلاب از سال ۱۳۹۵ به حوزه ساخت خوابگاه‌های دانشجویی برای دختران سرزمین ورود کرده و ساخت ۱۶ خوابگاه دانشجویی دخترانه را در مناطق محروم کشور در دستور کار خود قرار داده که از این تعداد، ۱۳ خوابگاه در شهرهای بجنورد، دامغان، ارومیه، شهرکرد، سنندج، نیشابور، اراک، بوشهر، بیرجند، تربت حیدریه، قائن و مراغه به بهره‌برداری رسیده و دو خوابگاه جدید نیز به‌زودی در شهر همدان افتتاح می‌شود.

 

علیان‌زادگان در پایان تأکید کرد: در حال حاضر بیش از ۴۰۰۰ دانشجوی دختر در خوابگاه‌های ساخته شده توسط بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ساکن هستند.

انتهای پیام 

دیدگاه شما

آخرین اخبار