3. اسفند 1402 - 9:02   |   کد مطلب: 25456
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان از فعالیت بیش از ۱۵۰ راهنمای گردشگری با کارت اعتباری تأیید شده در استان همدان خبر داد.

به گزارش شبنم ها، محسن معصوم‌علیزاده ضمن تبریک فرارسیدن 21 فوریه روز جهانی راهنمایان گردشگری اظهار داشت: طبق آخرین آمار بیش از 150 نفر راهنمای گردشگری دارای کارت شناسایی در سطح استان فعالیت دارند افرادی پویا، فعال و صاحب‌فکر هستند.

 

وی با اشاره به اینکه همدان با داشتن بیش از هزار و 900 اثر و جاذبه تاریخی از استان‌های پیشرو در گردشگری است، بیان کرد: توانمندسازی فعالان حوزه گردشگری و راهنمایان این بخش می‌تواند زیربنای صنعت گردشگری همدان را مستحکم‌تر کند.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه راهنمایان دارایی اصیل گردشگری هستند، بیان کرد: نقش راهنمایان گردشگری در راهنمایی و جلب رضایت مسافران و گردشگران و ترغیب آنها به سفری دوباره به استان اهمیت زیادی دارد چرا که این عزیزان تابلوهای زیبای معرفی شهر و استان همدان هستند.

 

معصوم‌علیزاده با بیان اینکه گردشگری می‌تواند باعث احیا و ارتقاء سنت‌ها و فرهنگ‌های جامعه بومی و حفظ ارزش‌های طبیعی و تاریخی شود و از نظر اقتصادی در جوامع میزبان مؤثر باشد، افزود: آگاهی فعالان این حوزه به ویژه راهنمایان گردشگری مقدمه تبدیل ظرفیت‌های بالقوه گردشگری به جاذبه‌های پولساز در آگاهی فعالان این حوزه به ویژه راهنمایان گردشگری خلاصه می‌شود.

 

وی با بیان اینکه اجرای طرح بیمه راهنمایان گردشگری به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین خواسته راهنمایان گردشگری همواره از سالیان گذشته تا کنون مطرح بوده است، گفت: با توجه به مشکلات موجود در این زمینه از جمله عدم وجود کارفرمای ثابت و همچنین با در نظر گرفتن این موضوع که گردشگری در کشور دارای فصل‌های کوتاه اوج تقاضای سفر و فصل‌های بلندمدت کاهش تقاضای سفر است و این امر در واقع باعث نبود مسافران خارجی می‌شود، امکان استفاده فراگیر از بیمه برای راهنمایان گردشگری امکان‌پذیر نبوده است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان افزود: نبود حمایت بیمه‌ای از شاغلان مشغول به فعالیت در این صنف باعث شده بود که بسیاری از راهنمایان گردشگری به واسطه عدم احساس امنیت شغلی، پایداری و تاب‌آوری بالایی در این شغل نداشته باشند و بعد از مدتی به اجبار و علی‌رغم میل خود ناگزیر شغل خود را رها کنند.

 

معصوم‌علیزاده تأکید کرد: بر همین اساس با توجه به دلایل توضیح داده شده و اطمینان از ضرورت امکان تحقق بیمه اقشار خاص برای راهنمایان گردشگری کشور به دنبال مطالبه انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری در کشور وزیر گردشگری چند روز پیش اعلام کرد که اعتبار مربوط به بیمه راهنمایان گردشگری طبق دستور رئیس‌جمهوری و مصوبه دولت هرساله در بودجه تخصیص داده می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار