هواشناسی همدان
25. آبان 1398 - 11:01   |   کد مطلب: 23948
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان گفت: سگ‌گردانی به علت نامتعارف بودن و جریحه‌دارکردن عفت عمومی ممنوع است.

به گزارش شبنم ها،
حسن خانجانی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان بیان کرد: مجازات سگ‌گردانی در قانون مشخص شده و مالک این حیوان به خاطر جریحه‌دارکردن عفت عمومی مجازات می‌شود.

او با بیان اینکه نمی توان پس از گرفتن سگ آن را در کلانتری نگهداری کرد ، گفت:  باید مکان مشخصی برای نگهداری آن پیش‌بینی شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان گفت: یکشنبه گذشته در نشستی با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست، مدیرکل دامپزشکی، رییس مرکز بهداشت شهرستان و شهردار همدان موضوع نگهداری سگ مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در نشست کارگروه سلامت شهرستان نسبت به تعیین تکلیف و اتخاذ تصمیم نهایی در این زمینه اقدام شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان بیان کرد: سگ گردانی در کشور عرف و متعارف نبوده و از آن با عنوان جریحه‌دارکردن عفت مردم یاد می‌شود.

خانجانی در زمینه پرونده ضارب طلبه آمر به معروف در شهر همدان نیز گفت: پرونده این دختر فارغ از سگ گردانی، توهین و ایراد صدمه بدنی عمدی نیز بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان ادامه داد: این فرد به مدت سه روز در بازداشت بود که با قرار کفالت آزاد شد که احتمال می‌رود با صدور نظریه و گواهی پزشکی قانون، قرار این فرد تشدید شود.

خانجانی درباره برخورد اطلاعات سپاه همدان با تخلف بانکی ۱۰ میلیارد تومانی نیز گفت: این کار یک اقدام پیشگیرانه بوده و پیش از وقوع جرم از بروز آن جلوگیری شده بنابراین کسی بازداشت نشده است.

او اضافه کرد: اینگونه اقدام‌های پیشگیرانه موثرتر از برخورد پس از ارتکاب جرم است.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار