پیغام خطا

  • Notice: Use of undefined constant CMF_Ln_English - assumed 'CMF_Ln_English' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).
  • Notice: Use of undefined constant CMF_Error - assumed 'CMF_Error' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).

25. آبان 1398 - 8:26   |   کد مطلب: 23947
یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: برای تقویت بینایی می‌توانید از دمنوش‌ها هم استفاده کنید.

به گزارش شبنم ها،

داود حاج محمد خانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: معمولا در سن پیری چشم مانند سایر اعضای بدن قوای خود را از دست می‌دهد و بینایی افراد ضعیف‌تر می‌شود.

او افزود: از دلایل ضعف بینایی می‌توان به رطوبت بیش از حد سر، غلبه بلغم و سردی در بدن، آلودگی و گرد و خاک محیط، گریه کردن زیاد، قرار گرفتن در معرض حرارت زیاد یا باد شدید، بازتاب نور اشیا مثل آینه و یا نور مستقیم آفتاب، مصرف بیش از حد نمک، یبوست شدید، شب بیداری اشاره کرد.

[چشم خود را با این دمنوش‌ها تقویت کنید.]

این محقق و پژوهشگر طب سنتی  دمنوش‌هایی برای تقویت قوه بینایی معرفی کرد و گفت: یک قاشق مربا خوری گیاه قنطوریون را در یک لیوان لیوان آب بجوشانید و دمنوش آن را نیز روزانه میل کنید؛ همچنین بعد از صاف کردن این دم نوش، صبح و عصر چشم را با آن شستشو دهید. این گیاه برای پاکسازی چشم بسیار مفید است.

او افزود: مربای آمله را بدون هسته و همراه با عسل درست کنید و روزی یک قاشق مربا خوری میل کنید. همچنین استفاده از آب هویج بیار توصیه می‌شود به طوریکه آب آن را گرفته و مقداری دارچین به آن اضافه کنید این نوشیدنی باعث تقویت چشمتان می‌شود.

 

این محقق و پژوهشگر طب سنتی  ادامه داد: یک قاشق مربا خوری گیاه سداب را در یک لیوان آب جوشانده و سپس میل کنید. فقط زنان باردار و مادرانی که شیر می‌دهند به فرزندشان از این دمنوش استفاده نکنند. همچنین روزی دو قاشق مربا خوری ترکیب دمنوش سیاه‌دانه و رازیانه همراه با عسل  بسیار توصیه می‌شود.

او ادامه داد: افرادی که فشار خون بالایی دارند برای تقویت چشمشان می‌توانند از ترکیب ۶۰ گرم گیاهان شیرین بیان، ۴۰ گرم تخم هویج، ۳۰ گرم  رازیانه، ۲۰ گرم آمله، ۳۰ گرم  شاهدانه  به همراه عسل صبح و شب یک قاشق مربا خوری استفاده کنند.

 

حاج محمد خانی گفت: در منابع طب سنتی آمده است روزانه چشم را با آب صاف شیرین شستشو دهید، از سرمه برای پاک کردن چشم استفاده کنید همچنین شستشوی بینی با آب و استنشاق آب در بینی را انجام دهید.

او در پایان یادآوری کرد: افراد برای پاکسازی چشم می‌توانند از گیاه "ایارج فیقرا" استفاده کنند و در صورت خشکی، روغن بنفشه یا بادام را در بینی بچکانند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار