هواشناسی همدان
12. مرداد 1399 - 18:51   |   کد مطلب: 23484
یک کارشناس دینی با بیان اینکه عید غدیر جز اعیاد اکبر دین اسلام است و در تراز اول قرار دارد گفت: امروزه در بحث غدیر با تحریف ناآگاهانه روبرو هستیم و سکولار ها و افرادی که دین را از سیاست جدا می‌دانند به غدیر حمله و هجمه می کنند.

به گزارش شبنم ها، حجت الاسلام والمسلمین حسین علیی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی عصرهمدان؛ با بیان اینکه عید غدیر عید امامت است اظهارداشت:ما در بحث ولایت سه مصداق داریم که ولایت پیامبر، ولایت ائمه و در زمان نبود امام معصوم، ولایت فقیه است.

وی افزود: خداوند این سه مصداق‌ ولایت را در عید غدیر خلاصه کرده است و در واقع یکی از جاهایی که خداوند سرمایه گذاری کرده است عید غدیر است.

کارشناس مسائل دینی و مذهبی با بیان اینکه خداوند به پیامبر تذکر می دهد که اگر این ابلاغ را انجام ندهی و جانشین را تعیین نکنی رسالت خود را انجام نداده ای عنوان کرد: عید غدیر تمام کننده تمامی انبیا سلف است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیی تاکید کرد: خداوند به ملائکه فرمود که من قرار دهنده خلیفه بر روی زمین هستم و قراردادن خلیفه حق انحصاری خداوند است.

وی با بیان اینکه پیام اصلی غدیر توحید است گفت: خداوند هر کجایی که مربوط به توحید است بصورت متکلم وحده بیان کرده و از «من» استفاده می کند و استفاده از «من» و متکلم وحده انحصار خداوند را نشان می‌دهد.

کارشناس مسائل دینی و مذهبی با بیان اینکه غدیر به دلیل اینکه دین اسلام دین خاتم، برای تمامی بشریت است اظهارداشت: غدیر جز اعیاد اکبر دین اسلام است و در تراز اول قرار دارد.

حجت الاسلام والمسلمین علی با اشاره به هجمه و تحریف غدیر در عصر حاضر گفت: الان هم همانند دوران صدر اسلام سکولار ها و افرادی که دین را از سیاست جدا می‌دانند به غدیر حمله و هجمه می کنند.

وی با انتقاد از برخی از خواص جامعه و متولیان که می گویند غدیر را حکومتی نکنیم و مردمی کنیم گفت: این افراد عقب ماندگی فکری دارند و تفکرشان اشتباه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیی با بیان اینکه باید بدانیم که در حاکمیت اسلامی هستیم و باید غدیر را حکومتی کنیم افزود: هیچکس نباید در بحث غدیر کوتاهی کند و امروزه با تحریف نا آگاهانه هم روبرو هستیم.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار