هواشناسی همدان
23. مرداد 1398 - 8:18   |   کد مطلب: 23441
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان از برگزاری کارگاه تدوین طرح جامع مدیریت زیست بومی تالاب آق گل خبر داد.

به گزارش شبنم ها،

عادل عربی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: پس از برگزاری نشست تحلیل ذینفعان تالاب آق گل در خرداد ماه سال جاری، اولین کارگاه دو روزه با عنوان «ارزش ها، تهدیدها، کارکردها و تدوین چشم انداز، هدف کلی و اهداف راهبردی تالاب آق گل» برگزار می شود.

او با بیان اینکه این کارگاه دو روزه در روزهای ۲۶ و ۲۷ مرداد ماه با هدف تدوین برنامه جامع مدیریت زیست بومی تالاب آق گل و با حضور دست اندرکاران و ذینفعان دو استان همدان و مرکزی برگزار می شود ادامه داد: بازدید میدانی ازتالاب آق گل، تشکیل گروه های کاری، مروری بر نحوه استقرار مدیریت زیست بومی و نوه تدوین برنامه مدیریت تالاب آق گل توسط نماینده دفتر حفاظت و احیای تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست و سخنرانی مسئولان از جمله برنامه های این کارگاه است.

عربی بیان کرد: اولویت محیط زیست احیا و حفاظت از تالاب ها است که استان همدان در این زمینه برنامه ویژه ای دارد.

او با بیان اینکه درخصوص حق آبه این تالاب مشکلاتی وجود دارد و در این زمینه با استان مرکزی نشست مشترک برگزار شده است اضافه کرد: همدان برای احیای تالاب ها برنامه دارد و در زمینه تالاب آق گل قدم های مثبتی برای گرفتن حق آبه این تالاب برداشته شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: تالاب آق گل در جنوب شرقی ملایر و در مرز استان‌های همدان و مرکزی با وسعتی افزون بر ۸۳۰ هکتار واقع شده و در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/ 

دیدگاه شما

آخرین اخبار