شهروندنگارشبنم ها
هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
26. خرداد 1398 - 11:53   |   کد مطلب: 23002
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد مصرف آب گوجه فرنگی منجر به کاهش فشارخون بالا و کلسترول در افرادی می‌شود که در معرض بیماری قلبی قرار دارند

به گزارش شبنم ها، به نقل از فارس

 نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد مصرف آب گوجه فرنگی منجر به کاهش فشارخون بالا و کلسترول در افرادی می‌شود که در معرض بیماری قلبی قرار دارند. 

محققان دانشگاه توکیو تأکید می‌کنند، افرادی که آب گوجه فرنگی مصرف می‌کنند حتما باید از مصرف نمک با آن خودداری کنند. 

پژوهشگران در این بررسی 481 مرد و زن را مورد آزمایش قرار دادند؛ جنسیت، سن، وزن و وضعیت سلامتی آنها از جمله معیارهای مورد بررسی در این پژوهش بود.

دانشمندان ژاپنی تأکید می‌کنند، مصرف 200 میلی‌لیتری آب گوجه فرنگی بدون نمک به میزان قابل توجهی منجر به کاهش فشارخون بالا و سطح کلسترول می‌شود.

متخصصان همواره مصرف گوجه فرنگی را به بیماران مبتلا به دردهای مفاصل و همچنین رماتیسم و نقرس توصیه می‌کنند؛ علاوه براین گوجه فرنگی برای رفع مسمومیت‌های مزمن، بالا بودن اوره و چربی خون، درمان یبوست، دفع رسوبات ادراری و صفراوی نیز مفید شناخته شده است. با توجه به اینکه گوجه فرنگی حاوی ویتامین A است، خوردن آن در تقویت بینایی، سلامت پوست و مخاط‌ها بسیار مؤثر است.

براساس یافته‌های منتشر شده در مجله Food Science and Nutrition، اثرات مفید مصرف آب گوجه فرنگی در میان مردان، زنان و گروه‌های سنی مختلف مشابه بود.

 

امنهای پیام/ 

دیدگاه شما

آخرین اخبار