مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
هواشناسی همدان
23. دى 1397 - 18:38   |   کد مطلب: 22233
مدیرکل آموزش و ‌پرورش همدان از کمبود یک هزار و ۱۰۰ معلم در استان خبر داد و گفت: سال آینده هزار معلم در آموزش و ‌پرورش همدان جذب می‌شوند.

به گزارش شبنم ها، به نقلل از تسنیم

محمد پورداود عصر امروز در جمع خبرنگاران ملایر با اشاره به اینکه هم‌اکنون در کل کشور تعداد 136 هزار نفر کمبود معلم وجود دارد اظهار داشت: این کمبود معلم در استان همدان تعداد 1100 نفر است که با جذب تعداد 1000 معلم در سال 98 بخش قابل توجهی از این کمبود ‌جبران می‌شود.

وی با بیان اینکه از امسال تا 4 سال آینده مجموعا 350 هزار معلم از بدنه آموزش و‌ پرورش در کل کشور خارج می‌شوند تصریح کرد: ضروری‌ است این کمبود معلم با برنامه‌ریزی منسجم ‌و هدفمند جایگزین شود.

پورداود با اشاره به اینکه جذب از طریق دانشگاه فرهنگیان و سازمان سنجش دو راهکار ورود و‌جذب نیرو در آموزش و پرورش است، ابراز کرد: امسال با استفاده از بسته‌های حمایتی ، معلمان بازنشسته و پیشکسوت، حق‌زحمه‌ها و سایر معلمین کمبود 1100 معلمی استان را تأمین‌کردیم.

بیشتر بخوانید

سیاستگذاری در حوزه آموزش و پرورش یزد با نگاه به آینده انجام شود

معاون حقوقی آموزش و پرورش: دخالت نمایندگان در مباحث اجرایی را گزارش کنید

مسیر روابط عمومی در آموزش و پرورش دچار لطمه نخواهد شد

مدیرکل آموزش و پرورش  همدان با اشاره به اینکه رسانه‌ها  به عنوان یکی از  ابرازهای مهم به ویژه  در بحث تعلیم و تربیت اثرگذاری بالایی دارند، گفت: همه رسانه‌های استان آموزش و پرورش را در رسیدن به اهدافش یاری می‌دهند البته ما پذیرای نقدهای سازنده همه رسانه‌ها هستیم.

پورداود به تصویب  6 زیر نظام  سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: با تصویب این 6 زیر نظام عملا  سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به سمت عملیاتی شدن حرکت کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان ساده‌سازی مفاهیم تربیتی، متناسب‌سازی مدرسه با توجه به ویژگی‌های دانش‌آموزان، پالایش و آرایش موضوعات جامعه، انعطاف‌پذیری، عدل و احسان و تعامل و ‌مشارکت را مجموعا 6 ویژگی مهم و اساسی مدارس صالح بیان کرد.

پور داود با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش امسال 5 اولویت اساسی را در دستور کار خود قرار داده است اظهار داشت: سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان، انتخاب و انتصاب مدیران از طریق آزمون و مصاحبه در 3 هزار مدرسه کل کشور،  اجرای نظام سنجش و تضمین کیفیت مدارس ، اصلاح نظام تصمیم‌گیری در مدارس واجرای طرح بوم در راستای شکوفاسازی استعدادهای دانش‌آموزان  را از جمله مهمترین اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش دانست.

وی  از دیگر اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش به طرح کرامت معلمان ،کاهش فاصله صف و ستاد و توسعه فضاهای رفاهی و اقامتگاه‌های تفریحی برای معلمان  و غیره‌ اشاره کرد.

پورداود  با اشاره  به اینکه من معتقدم خانواده ، مدرسه و‌ جامعه باید دست  به دست هم دهند  تا ما بتوانیم دانش آموزان را  بر اساس تراز تعلیم و تربیت اسلامی پرورش دهیم ‌گفت: خروجی چنین مدارسی بر اساس سند تحول بنیادین عناصری خودباور، سازنده مبتکر، جامعه پذیر و غیره خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان با اشاره به اینکه از تعداد 2 هزار و 513 مدرسه در سطح استان تنها 24 مدرسه تک کلاسه وسایل گرمایشی گاز سوز  ندارند تصریح کرد: به مناسبت چهلمین ساگشت پیروزی انقلاب اسلامی در دهه فجر امسال  همه این 24 مدرسه نیز مجهز به وسایل گرمایشی گازسوز می‌شود.

وی اجرای طرح بوم را از دیگر اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش دانست و افزود: در این طرح با اختصاص حداقل 2 ساعت در هفته از ساعات شش‌گانه تعلیم و تربیت به دنبال شکوفا کردن استعدادهای دانش آموزان هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان با اشاره به اینکه در سند تحول بنیادین محتوای آموزش و پرورش متناسب با اقلیم، شرایط بوم و‌ منطقه خواهد بود ابراز کرد: همچنین در نظر گرفتن اتاق بازی  برای 3 پایه دوره اول ابتدای یکی دیگر از برنامه‌ها و اولویت‌های آموزش و پرورش است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه بازی یکی از اساسی‌ترین ویژگی‌هایی است که دانش آموزان را خلاق  بار می‌آورد،  گفت:  در این طرح که به صورت آزمایشی در برخی از مدارس و از سال آینده در بیشتر مدارس انجام‌ خواهد شد بچه‌ها با بازی کردن خلاقیت خود را پرورش می‌دهند.

 پورداود  با تاکید بر اینکه امسال انتخاب و انتصاب مدیران مدارس در 3 هزار مدرسه ‌کشور و  کلیه ‌مدارس نواحی یک و دو همدان با آزمون و ‌مصاحبه انجام شده است، تصریح کرد:  سال آینده در 17 منطقه دیگر استان نیز این طرح اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار