هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
22. دى 1397 - 23:36   |   کد مطلب: 22232
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه ۶ کشاورز برتر همدان در کشور مورد تجلیل قرار می‌گیرند گفت: ۵۰۰ تشکل و تعاونی در بخش کشاورزی همدان فعال است.

به گزارش شبنم ها، به نقل از تسنیم

منصور رضوانی جلال صبح امروز در جلسه سیاست‌گذاری بخش کشاورزی و دیدار با مدیران و تشکل‌های بخش کشاورزی اظهار داشت: استان همدان از قطب‌های مهم تولید در کشور است.

رضوانی جلال بیان کرد: 115 هزار نفر بهره‌بردار در استان همدان حضور دارند ضمن اینکه 500 تشکل، تعاونی و شرکت‌های روستایی و دانش بنیان در بخش کشاورزی همدان فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه در همدان 26 درصد اشتغال به کشاورزی مربوط است افزود: 29 درصد ارزش افزوده استان در بخش کشاورزی است و با توجه به محدودیت‌های بخش تولید، با حضور کشاورزان پیشرو در همدان که از سرمایه های این بخش هستند، امسال نیز 6 کشاورز برتر در کشور از همدان انتخاب شد به دنبال تامین امنیت غذایی مردم هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه در سطح استان باید فضای رقابتی برای جذب منابع در حوزه اشتغال‌زایی و روستایی ایجاد شود گفت: در این زمینه بیش از سهمیه تعیین شده پرونده در بخش کشاورزی به بانک ها معرفی کرده ایم.

بیشتر بخوانید

اراک| کیفیت و سلامت تولیدات کشاورزی مورد توجه باشد

کم توجهی وزیر جهاد کشاورزی به اصفهان پذیرفتنی نیست

خوزستان|بارندگی‌های اخیر 250 میلیارد ریال به اراضی کشاورزی اندیمشک خسارت وارد کرد

وی با اشاره به وضعیت گلخانه‌ها در همدان عنوان کرد: خود کشاورزان نیز به این امر پی بردند که باید از آب به درستی استفاده کرد و بر این اساس اکنون گلخانه‌های خوبی در مقیاس های بالا در همدان در حال اجرا است و عملیات اجرایی آنها شروع شده است.

وی افزایش بهره‌وری را یکی از مقوله‌های مهم در بخش کشاورزی دانست و گفت: این نیاز به این دارد که بتوانیم از داده‌های بخش کشاورزی به خوبی استفاده کنیم، یکی از نهاده‌ها در حوزه کشاورزی آب است و با توجه به مشکلات این حوزه نیاز است تا با اجرای سیستم آبیاری نوین، الگوی کشت، کشاورزی حفاظتی و کشت نشا بهترین استفاده انجام گیرد.

رضوانی جلال اعلام کرد: سازمان جهاد کشاورزی و زیرمجموعه و ادارات کل به دنبال تحقق سیاست‌های دولت هستند و به طور قطع با تمام توان وارد عمل شده تا به اهداف برنامه‌های بلند مدت دست یابیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار