مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
هواشناسی همدان
1. آبان 1397 - 11:20   |   کد مطلب: 21839
معاون سیاسی- امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه نرخ بیکاری همدان امسال به ۸.۲ درصد رسید گفت: پس از سمنان و اردبیل سومین استان کشور در کاهش نرخ بیکاری هستیم.

به گزارش شبنم ها، به نقل از تسنیم

سعید شاهرخی صبح امروز در ستاد ساماندهی امور جوانان استان همدان که در سالن شهدای استانداری همدان برگزار شد با بیان این که نرخ بیکاری استان همدان در سال گذشته 8.9 درصد بوده است اظهار داشت: امسال این نرخ با کاهش 7 دهم درصدی مواجه شده و به 8.2 درصد رسیده است. 

معاون سیاسی- امنیتی استاندار همدان افزود: استان همدان پس از استان‌های سمنان و اردبیل سومین استان. برتر در کاهش نرخ بیکاری در کشور است. 

وی با بیان این که میانگین نرخ بیکاری در کشور 12.2 درصد است گفت: به دلیل ظرفیت‌های تاریخی، زیرساخت‌ها و نیز اقدامات صورت گرفته، استان همدان وضعیت بسیار خوبی در ایجاد اشتغال دارد و قصد داریم به رتبه نخست کشور در این زمینه دست یابیم. 

شاهرخی با اشاره به این که در سال گذشته 33 هزار شغل در سطح استان ایجاد کردیم تاکید کرد: تعداد بیکاران استان همدان در همه رده‌های سنی 53 هزار نفر است.

معاون سیاسی- امنیتی استاندار همدان تصریح کرد: قرار بود در سال گذشته 19 هزار و 800 شغل ایجاد شود، اما موفق شدیم با تدابیر صورت گرفته 33 هزار شغل ایجاد کردیم. در حوزه مسکن در بازآفرینی شهری جز شهرهای برتر کشور هستیم و مورد تقدیر قرار گرفتیم. 

وی افزود: اگر مسکن مهر بلا متقاضی در سطح استان داریم باید در اختیار جوانان قرار بگیرد و خرید مسکن برای جوانان تسهیل شود.

تسهیلات 100 میلیون تومانی برای سمن‌های اشتغالزا

در بخش دیگری از این مراسم مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت: در راستای حمایت از سازمان های مردم نهاد و اشتغال زایی جوانان تا امروز با مشارکت صندوق کارآفرینی امید 10مورد تسهیلات به مبلغ 10 میلیارد ریال به سمن های کارآفرین استان همدان اعطا شده است. 

رسول منعم افزود: چهار حوزه در ستاد ساماندهی امور جوانان استان دنبال می شود که شامل حوزه های ازدواج و تعالی جوانان، اوقات فراغت ، مسکن و اشتغال جوانان می باشد.

وی در مورد پیش نویس اوقات فراغت جوانان خاطر نشان کرد: پیش نویس اوقات فراغت جوانان در جلسه گذشته این ستاد تدوین و دستگاههای اجرایی ابلاغ شد. 

رسول منعم در ادامه با اشاره به حمایت دولت از سمن های کارآفرین تصریح کرد: با تفاهمنامه ای که با صندوق کارآفرینی امید داشته ایم تسهیلات 4 درصد تا سقف یک میلیارد ریال به سمن ها کارآفرین اعطا می شود و در همین راستا تا امروز 10مورد تسهیلات به مبلغ 10 میلیارد ریال به سمن های کارآفرین اعطا شده است

مدیرکل ورزش و جوانان استان اظهار داشت: پیش نویس سند ازدواج تعالی امروز در این نشست مطرح شده و در آینده به دستگاه‌ها مرتبط ابلاغ می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار