هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
16. مهر 1397 - 8:58   |   کد مطلب: 21759
دومین روز از مسابقات پاراآسیایی ۲۰۱۸ اندونزی آغاز شد و نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان رفتند.

به گزارش شبنم ها، به نقل از تسنیم

دومین روز از مسابقات پاراآسیایی 2018 اندونزی درحالی آغاز شد که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

تیراندازی با کمان

در روز نخست مسابقات تیراندازی با کمان پوریا جلالی‌پور با شکست مقابل حریف هنگ‌کنگی از دور رقابت‌ها حذف شد.

زهرا نعمتی که در دور نخست استراحت داشت در مرحله یک هشتم با برتری مقابل حریفش از کامبوج به یک چهارم نهایی رسید. زهرا نعمتی نماینده ایران در یک چهارم نهایی بانوان با برتری مقابل حریفی از تایلند به مرحله نیمه نهایی رسید. وی در دیدار نیمه‌نهایی با برتری 6 بر صفر مقابل کمانداری از کره‌جنوبی به فینال راه یافت. زهرا نعمتی دو روز دیگر در دیدار فینال رقابت خواهد کرد.

 غلامرضا رحیمی‌پور با برتری در دور نخست مقابل حریفی از مغولستان راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. غلامرضا رحیمی در مرحله یک چهارم نهایی با شکست مقابل حریفی از کره‌جنوبی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

دوومیدانی

زهرا برنکی، بانوی دوومیدانی‌کار کشورمان به مدال برنز ماده پرش طول مسابقات دوومیدانی بازی‌های پاراآسیایی 2018 دست یافت. در پرش طول کلاس T/45/46/47 زهرا برنکی با پرشی به طول 4.51 سوم شد. در این بخش ورزشکاران ازبکستان و سریلانکا با رکوردهای 4.71 و 4.72 متر اول و دوم شد.زهرا شاه محمدی در این بخش با پرشی به طول 4.21 چهارم شد.

بهزاد عزیزی و سیدعرفان حسینی به مدال‌های نقره و برنز ماده پرتاب نیزه کلاس F12/13 رسیدند. بهزاد عزیزی حدنصاب 65.62 متر را از خود برجای گذاشت و حسینی نیز نیزه را به میزان 58.17 متر پرتاب کرد. در این ماده ورزشکار ازبکستانی با رکورد 67.92 متر اول شد و به مدال طلا رسید.

در ماده پرتاب وزنه کلاس F32 یونس سیفی‌پور با حدنصاب 30 متر و 16 سانتیمتر به مدال طلا دست یافت و دومین طلا را برای کاروان ایران به ارمغان آورد. در این بخش ورزشکارانی از عمان و کویت به ترتیب با رکوردهای 29.11 و 24.76 متر دوم و سوم شدند.

والیبال نشسته

تیم ملی والیبال نشسته بانوان کشورمان در دومین دیدار خود تیم اندونزی را 3 بر صفر و با امتیازات 29-27، 25-18، 25-13 شکست داد.

جودو

سیدمیثم بنی‌طبا جودوکار وزن 60- کیلوگرم کشورمان در دور نخست رقابت‌ها برابر جودوکاری از مغولستان قرار گرفت و موفق شد حریف خود را با ضربه فنی و امتیاز ایپون شکست دهد. میثم بنی‌طبا در مرحله نیمه نهایی مسابقات جودوی با شکست برابر نامازوف، قهرمان جهان و پارالمپیک از صعود به فینال مسابقات بازماند. این جودو کار باید برای کسب عنوان سوم تا پنجمی مسابقات تا دقایقی دیگر به میدان برود.

گلبال

رقابت‌های گلبال بازی‌های پاراآسیایی 2018 از ساعت 9 صبح امروز (دوشنبه – به وقت محلی) در سالن بالای کارتینی جاکارتا دنبال شد. در نخستین مسابقه تیم ملی گلبال بانوان کشورمان به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه 6 بر 2 تن به شکست داد. این تیم روز گذشته نیز در مصاف با تیم تایلند به نتیجه تساوی 5 – 5 دست یافته بود.

 تیم‌های گلبال مردان ایران و قطر در سالن بالای کارتینی جاکارتا به مصاف هم رفتند که این رقابت با برتری 15 بر 5 تیم کشورمان به پایان رسید.

تیراندازی

رقیه شجاعی تنها نماینده تیراندازی ایران در ماده تفنگ بادی ایستاده (R2) با 618/1 امتیاز عنوان پنجم را کسب کرد و به فینال رسید. تیرانداز چین در این ماده با 627/8 امتیاز ضمن قرار گرفتن در جایگاه نخست رکورد جهان را نیز در مرحله مقدماتی جابجا کرد.

ساره جوانمردی، عالیه محمودی کردخیلی، مجید فلاح اردشیر و سمیرا ارم در تیراندازی دسته 50 متر میکس وارد رقابت‌ها شدند که نمایندگانی از کشورهای چین، هند، ازبکستان، کره جنوبی، تایلند، مغولستان و اندونزی نیز روی خط آتش حضور داشتند. در پایان دور مقدماتی و از جمع 19 ورزشکار، سمیرا ارم و ساره جوانمردی توانستند جواز صعود به فینال این رقابت‌ها را کسب کنند. فلاح اردشیر و عالیه محمودی نیز حذف شده‌های کشورمان در این بخش لقب گرفتند.

تنیس روی میز

 در ادامه رقابت‌های تنیس روی میز بازی‌های پاراآسیایی حسن جانفشان نماینده ایران در دیدار نیمه نهایی به مصاف حریفی از کره جنوبی رفت و با قبول شکست به مدال برنز این دوره از بازی ها رفت. جانفشان در این مسابقه سه بر صفر و با نتایج ١١ بر یک، ١١ بر ٨ و ١١ بر ٦ مغلوب شد و به مدال برنز مشترک این بازی‌ها رسید.

دیدگاه شما

آخرین اخبار