هواشناسی همدان
1. خرداد 1399 - 5:49   |   کد مطلب: 6992
دختران ایرانی با جسارت ترین دختران جهان هستند و با حجاب کامل در برخی عرصه‌ها موفق عمل کرده‌اند و خود را همچون نگین و مروارید خلیج همیشه فارس درخشان نشان داده‌اند.
دختران‌ ایرانی‌ با ‌جسارت‌ترین دختران جهان ‌هستند /بارها زیر دریا در برابر عظمت ‌خدا سجده کرده‌ام

به گزارش شبنم ها به نقل از طنین یاس، فریسا نکومنش‌راد ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه  و روز دختر را به تمامی دختران مسلمان، گفت: من به عنوان یک دختر در عرصه ورزش با توکل بر خدا و تلاش فراوان توانسته‌ام به همه ثابت کنم که دختر بودن محدودیت ندارد و با همین جنسیت هم می‌توان در عرصه غواصی و پرواز برای کشور افتخار آفرینی کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر به لطف پروردگار، مربی "پاراگلایدر" هواپیمایی کشور و مدرس غواصی CMAS ایتالیا- فرانسه و ناجی غریق و عکاس زیر آب هستم و با سابقه 14 سال غواصی و پرواز و 12 سال آموزش عنوان‌دار دختر دریا و آسمان در کشور هستم.

این مدرس بین المللی غواصی، دختران ایرانی را توانا و جسور خواند و افزود: دختران ایرانی با جسارت‌ترین دختران جهان هستند و با حجاب  کامل در برخی عرصه‌ها  موفق عمل کرده‌اند و خود را همچون نگین، مروارید خلیج همیشه فارس درخشان سازند.

نکومنش‌راد، شعار «خواستن توانستن» را برای دختران امروزی  ضروری دانست  و اظهار کرد: اگر ما دختران اراده کنیم و یک هدفی را بخواهیم در واقع خواستن را توانستن کرده ایم و به قله‌های موفقیت خواهیم رسید و این متضمن اراده قوی و باور یک دختر ایرانی و مهم‌تر از همه تصمیم مصمم و جدی است.

این ناجی غریق، ورزش را در نشاط روح و جسم، بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: ورزش زندگی من را پر از شور و هیجان و نشاط کرده است و زمانی که غصه به سراغ من می‌آید این ورزش است که آن‌ها را نابود می‌کند و اعتماد به نفس من را بالا می‌برد و در واقع با روح و جسم سالم می توان به یک زندگی ایده آل و تفکر سالم رسید.

مدرس مدرسه غواصی قرن بیست و یکم، به نیروی ایمان و توکل به خدا در موفقیت ورزشی اشاره کرد و گفت: به نظر من با نیروی ایمان و اراده قوی می‌توانیم استعداد‌های خود را شکوفا سازیم و اگر ایمان به قدرت خداوند داشته باشیم دیگر در برابر سختی‌ها و رقبا ترس و هراسی نداریم.

وی تصریح کرد: هر شخصی استعداد و انگیزه منحصر به فرد خود را دارد و نباید والدین فرزندان خود را با دیگران مقایسه کنند و اگر دختر خانمی قصد ورزش کردن را دارد توصیه من به والدین این است که نگویند تو دختر هستی و نمی‌توانی برخی کار‌ها را انجام دهی و در حقیقت روحیه جسارت  و اعتماد به نفس را به دختران خود بدهند و مانع ورزش آن‌ها نشوند که شاید استعداد این دختر خانم در ورزش کردن باشد.

این دختر موفق، از دوران خاطرات ورزشی خود چنین  گفت: من بار‌ها در دریا و زیر اعماق آب با کوسه‎‌ها  مواجه  و رو به رو شده‌ام اما با خونسردی سعی کردم جلب  توجه  نکنم و خوشبختانه آن‌ها هم از کنارم رد شدند و دیگر خاطره ورزشی ام مربوط به پرواز با پاراگلایدر می‌شود که در یک پروازی  بال من جمع شد و در واقع سرعت باد زیادتر از بال من بود و من را در ارتفاع 15 متری  سقوط  آزاد، به زمین زد اما خوشبختانه آسیبی به من نرسید و مهم این بود که زمین بخورم و دوباره بلند شوم و معنای قهرمانی و موفقیت هم همین است.

دختر دریا و آسمان رمز موفقیت خود را نداشتن ترس و فکر نکردن به گذشته، دانست و اظهار کرد: کافیست به گذشته و شکست‌هایی که داشته ایم فکر نکنیم  بلکه  از زمان حال، آینده‌ای زیبا بسازیم و رمز موفقیت من هم در واقع  این بوده است که هیچ وقت به گذشته فکر نکرده‌ و ترس نداشته‌ام.

این مربی و مدرس غواصی و پرواز، به دختران ایرانی گفت: با علم و دانش و اراده و اعتماد به نفس قوی قدم بردارید و دختر بودن را به خودتان تلقین نکنید که ما نمی‌توانیم و با روحیه شکست ناپذیری نقاط قوت خود را شناسایی و تقویت کنید و هیچ وقت میدان را خالی نگذارید و قدم اول را بلند و محکم بردارید و با توکل بر خدا و حفظ حجاب به رقابت سالم با حریفان بپردازید.

وی در پایان افزود: دنیای زیر آب یا در آسمان  دنیای پاکی و بی‌ریا است و من بار‌ها در کف اعماق دریا در برابر پروردگارم سجده کرده‌ام و همیشه  خدای خودم  را شاکر بودم که توانستم در عرصه ای که می‌خواهم فعالیت غواصی و آموزش پرواز را داشته باشم و این علم و تجربیات را در اختیار دیگر دختران سرزمینم بگذارم و در پایان از خانوادم و استادعطاران بی‌نهایت سپاسگزارم  و یک‌بار دیگر هفته کرامت و روز دختر را تبریک می گویم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار