هواشناسی همدان
24. اسفند 1398 - 12:45   |   کد مطلب: 8709
تصویر کینه توزانه رسانه های غربی از زن مسلمان، ناشی از ترس و وحشت آنان از نقش فعال زنان در نظام دهی جامعه اسلامی است

شبنم ها در یادداشتی نوشت: زنان مسلمان که به عنوان نیمی از اعضاء متشکله جامعه مسلمانان هستند و با حضور خویش اسلام را فریاد می کنند زیر ذره بین رسانه های غربی قرار گرفته اند.

تصویری که رسانه های غربی از اسلام ارائه می­ دهند، ریشه در احساس خطری دارد که غرب از اسلام در طی قرون متمادی داشته است این نگاه، نگاهی نفرت انگیز توأم با ایجاد جو ترس و وحشت، با چاشنی تمسخر رسانه ای جدید می باشد.

حضور زنان با پوشش اسلامي و در عرصه­ هاي مختلف، پس از انقلاب اسلامي ايران و گرايش روزافزون زنان به حجاب در کشورهاي اسلامي که بيانگر برگشت به هويت ديني در ميان ملت هاي مسلمان است، موجب شد تا يکي از مهم ترين سوژه هاي غرب در موضوعات حقوق بشر به زنان مسلمان و حقوق آنان اختصاص يابد.

قطعا احساس خطر غرب از ناحیه مسلمانان به زمینه های ارزشی نقش تربیتی زنان باز می گردد، به طوری که نوک پیکان حمله غرب به سمت این قلب پاک و روحانی نشانه رفته است. آنچه که مورد هجوم رسانه های غربی می باشد، دقیقا همین فطرت بی آلایش زنان مسلمان است که به واسطه حفظ ارزش های متعالی دینی، همچون دژی مستحکم در برابر ظلم، ارزش های سخیف و نفسانی غرب قد علم کرده و با نفس حضور خود، علیه آن اعلام جنگ می کند.

رسانه های غربی کارکرد دوگانه ای در مورد زنان اعمال می کنند. از یک سو ارزش های دینی و الهی زن مسلمان را به تمسخر  می گیرند و آن را عامل سرکوب و حصر و در بند بودن آن معرفی می کنند و عنوان مي‌كنند كه زنان به سبب رعايت حجاب از آزادي و عزت بي‌بهره‌اند و حجاب را نماد نقض حقوق بشر، نقض حقوق زنان، تبعیض علیه زنان، خشونت علیه زنان ، ظلم به زن می نامند ،در واقع اين حجاب به مصون ماندن زنان كمك و پاكدامني آن‌ها را حفظ مي‌كند، به مدد حجاب می توان بدون آسيب، به انجام وظايف ديني، اجتماعي و علمي خود پرداخت  و سلامت رواني و بهداشت جسمي و نيز استحکام بنيان خانواده از فواید حجاب است.

از سویی دیگر در رسانه های خود با چشم فرو بستن بر عمق فاجعه ای که زن غربی را در بر گرفته است. سرابی بهشت گونه از وضعیت زنان در غرب ارائه می­ دهند. چرا که نقش‌هايي كه غرب به زن تحميل كرده با لطافت او سازگار نيست. ديدگاه غرب به زن ديدگاهي امپرياليستي، سودگرايانه و سرمايه‌داري است به همين دليل قوانين حقوقي زن كه در غرب وضع مي‌شود با هدف سودجويي، بهره‌كشي و به ميدان آوردن بيشتر زنان حتي به قيمت نابودي توانمندي‌ها و استعدادهاي وجودي آنها مقرر مي‌شود.

امید است غرب که به ظاهر مدافع حقوق بشر است، روزی از خواب غفلت بیدار شود.

انتهای پیام/ج

دیدگاه شما

آخرین اخبار