هواشناسی همدان
12. مرداد 1399 - 10:49   |   کد مطلب: 8685
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور:
شاهد وجود دو فضای واقعی و مجازی در خانواده‌ها هستیم
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: در حال حاضر شاهد وجود دو فضای واقعی و مجازی در خانواده‌ها هستیم که هم تهدید است و هم فرصت.

به گزارش شبنم ها به نقل از مهر، شهیندخت مولاوردی درباره وضعیت کنونی خانواده‌های ایرانی گفت: در حال حاضر شاهد وجود دو فضای واقعی و مجازی در خانواده‌ها هستیم که این امر در عین حالی که تهدید به شمار می رود، می‌تواند فرصت هم باشد.

مولاوردی اعتیاد را یکی از آسیب‌های نگران کننده اجتماعی به ویژه در زنان و خانواده ها برشمرد و با اشاره به اینکه پایین آمدن سن اعتیاد در بین دختران و تغییر الگوی مصرف و گرایش به سمت مواد مخدر صنعتی از مهم‌ترین مسایل موجود در کشور در زمینه اعتیاد است، گفت: متأسفانه ۶۲ درصد معتادین به مواد مخدر از متأهلین هستند که در این راستا وجود مرد معتاد در خانواده و خانواده‌های بدسرپرست مهم‌ترین آسیب‌ها را متوجه زنان و کودکان می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه تغییر نگاه از حمایت به سمت توانمندسازی از اولویت‌های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است، اظهار داشت: برنامه ریزی برای ورود سازمان‌های متولی و امضای تفاهم‌نامه‌ها برای حمایت از زنان بهبود یافته از اعتیاد، هدف‌گذاری کاهش ۲۵ درصدی نرخ آسیب‌های اجتماعی تا پایان برنامه ششم توسعه و رسیدن به اشتغال پایدار از مهمترین برنامه‌های این معاونت برای حل معضل اعتیاد در زنان و خانواده ها است.

مولاوردی تحقق خانواده سالم و پایدار را از دیگر اهداف معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برای خانواده‌های ایرانی دانست و گفت: در این راستا تفاهم‌نامه‌هایی با دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های ذیربط امضا شده و همچنین با بررسی اسناد و آسیب‌شناسی‌های گذشته برای زنان و خانواده‌های ایرانی برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده همچنین بهره‌گیری از تکنولوژی و سامانه پیامکی ۱۰۱ برای ارتقاء‌ دانش حقوقی و مهارت‌های اجتماعی را از دیگر برنامه‌های این معاونت برشمرد.

مولاوردی با بیان این که این معاونت با توجه به اعتبارات و نیروی انسانی اندک نمی‌تواند به تنهایی عهده دار این مسئولیت‌ها باشد، گفت: این مسئولیت همگانی است و نیاز به عزم و مشارکت و همکاری جدی دیگر بخش‌های کشور را دارد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر این که خانواده‌ مسأله درجه اول کشور است، تاکید کرد: تا این دیدگاه در همه ارکان جامعه به وجود نیاید خانواده سالم و پایدار محقق نخواهد شد و معتقدیم که خانواده هنوز مسأله درجه اول کشور نبوده و تلاش می‌کنیم این مسأله را به عنوان موضوعی همگانی در کشور نهادینه کنیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان این که موضوع خانواده از تعدد متولیان رنج می‌برد اظهار داشت: متولیان مختلف در این امر بعضاً با سیاست‌گذاری‌ها نگاه و سلیقه‌های مختلف در امر خانواده ورود پیدا می‌کنند و در نتیجه وحدت رویه و هماهنگی‌های لازم وجود نداشته و فعالیت‌ها اثربخش نیست که امیدواریم با هماهنگی همه بخش ها بتوانیم مسایل و مشکلات خانواده ایرانی را حل کنیم.

انتهای پیام/ج

دیدگاه شما

آخرین اخبار